Mega-Typy.com

Kategoria : Fortuna opinie

Fortuna to jeden z najbardziej popularnych bukmacherów na polskim rynku zakładów wzajemnych. Czeski operator dba o swoją renomę od wielu lat, a przede wszystkim słynie z wysokich kursów. Jakie opinie o Fortunie znajdziemy w środowisku bukmacherskim?

Fortuna – opinie o początkach działalności

Niewiele osób wie, że Fortuna pojawiła się na polskim rynku zakładów wzajemnych w 1996 roku. Na początku działała pod nazwą Profesjonał, jednak na przełomie lat 2007/2008 przyjęła obecnie znaną i popularną nazwę. Fortuna Zakłady Bukmacherskie posiada licencję Ministerstwa Finansów na udzielanie zakładów za pośrednictwem Internetu, a także w punktach stacjonarnych. W związku z tym Fortuna może się pochwalić mianem legalnego bukmachera.

Fortuna jako legalny bukmacher

W poprzednim akapicie wspomnieliśmy, że Fortuna posiada miano legalnego bukmachera, ale co oznacza to w praktyce? Przełomową datą w historii polskich zakładów bukmacherskich był 1 kwietnia 2017 roku. Właśnie wtedy weszła w życie ustawa hazardowa, która odwróciła do góry nogami aktualną sytuację na rynku. Od tego czasu w naszym kraju zakładów mogą udzielać tylko i wyłącznie legalni operatorzy, którzy uzyskali licencję Ministerstwa Finansów. Grono tych podmiotów stale się powiększa, co pozytywnie wpływa na rosnącą konkurencję i możliwości graczy. Obecnie istnieją cztery podstawowe warunki, które należy spełnić, żeby dołączyć do tego grona.

Pierwszym i bardzo ważnym elementem procesu ubiegania się o licencję jest posiadanie siedziby na terenie Polski. Bukmacher musi również odprowadzać 12% podatek, co w przeszłości nie było wymogiem. Do tego operatorzy muszą przestrzegać prawa i nie mogą znajdować się w Rejestrze Domen Zakazanych. W przypadku ubiegania się o licencję na udzielanie zakładów online, konieczne jest również posiadanie strony internetowej na polskiej domenie – pl.

Dlaczego warto grać u legalnych bukmacherów?

Na to pytanie wiele osób może szukać odpowiedzi, bo przecież wprowadzenie 12% podatku nie spotkało się z pozytywnym odbiorem wśród graczy. Nic dziwnego, ponieważ możliwe wygrane zostały zmniejszone, a typerzy zawierają zakłady z przelicznikiem 0.88, a nie 1.00 – jak było w przeszłości. Warto pamiętać, że obecnie wszystkie podatki z zawartych zakładów idą na korzyść polskiego skarbu państwa, a nie do rajów podatkowych. Legalni bukmacherzy oferują wiele promocji, w których można skorzystać z podwyższenia wygranej. Fortuna ma taką propozycję w swojej ofercie – Happy Hours. Granie u legalnych operatorów jest zgodne z prawem i typerzy mogą być spokojni o legalność zawieranych zakładów. Co innego w przypadku korzystania z usług nielegalnych bukmacherów. Tutaj można się narazić na konsekwencje prawne.

Jak prezentuje się pełna lista legalnych bukmacherów online w naszym kraju?

 • Fortuna Zakłady Bukmacherskie
 • Milenium Zakłady Bukmacherskie
 • Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne
 • Totolotek SA
 • Etoto Zakłady Bukmacherskie
 • forBET Zakłady Bukmacherskie
 • LV BET Zakłady Bukmacherskie
 • Totalbet Zakłady Bukmacherskie
 • PZBuk
 • BEM Operations Limited
 • BetFan
 • eWinner

Fortuna – rejestracja

Jeszcze niedawno mogliśmy powiedzieć, że proces rejestracji w Fortunie nie różni się od tego, co proponuje większość bukmacherów. Mówiąc tak teraz, mocno byśmy skłamali, ponieważ czeski operator wprowadził ciekawą propozycję dla swoich graczy. Jest nią założenie konta tymczasowego, czyli opcja, którą do tej pory oferował jedynie TOTALbet oraz Totolotek. W tym przypadku gracz ma 28 dni na ukończenie rejestracji.

Fortuna opinie

Sam proces pełnej rejestracji składa się z trzech elementów:

 • Rejestracja
 • Weryfikacja
 • Aktywacja konta

W pierwszej fazie konieczne jest podanie danych osobowych, jednak gracze nie muszą się martwić, ponieważ legalni bukmacherzy mają obowiązek ochrony tych informacji. Typerzy znajdą tu również możliwość wpisania kodu promocyjnego Fortuny, który pozwoli na dostęp do specjalnie przygotowanych bonusów.

Fortuna opinie – pozytywne czy negatywne?

Fortuna buduje swoją opinię od wielu lat. Początki działalności tej firmy są datowane na 1996 roku i trzeba przyznać, że od tego czasu na stałe zagościła w świadomości graczy. Spora w tym zasługa wysokich przeliczników, ponieważ pod względem proponowanych kursów są w ścisłym topie polskiej branży zakładów wzajemnych. Czeski operator posiada również bardzo ciekawe promocje oraz możliwość skorzystania z zakładu bez ryzyka. Bukmacher Fortuna opinie ma bardzo dobre, a wszystko za sprawą zbudowanej renomy, aktualnych możliwości i głównie wysokich kursów!

Fortuna – oferta bukmachera

Fortuna Zakłady Bukmacherskie posiada bardzo mocną pozycję na rynku zakładów bukmacherskich, a spora w tym zasługa oferty, którą przygotował operator. Gracze bardzo chętnie korzystają z usług tej firmy, ponieważ oferuje jedne z najwyższych kursów na rynku. Wysokie przeliczniki, wiele ciekawych zdarzeń, a także zakład bez ryzyka. To wszystko wpływa na fakt, że Fortuna opinie w branży ma pozytywne.

Najmocniejszą pozycję w ofercie bukmachera posiada piłka nożna, dlatego też wszyscy fani futbolu, którzy założą konto u tego operatora, nie będą mieli prawa do narzekania. Bukmacher Fortuna posiada w swoich propozycjach, takie ligi jak:

 • Premier League
 • La Liga
 • Serie A
 • Bundesliga
 • Ligue 1
 • LOTTO Ekstraklasa
 • Liga Mistrzów
 • Liga Europy

Oczywiście są to pozycje, które w obecnych warunkach są absolutną podstawą, ponieważ cieszą się największą popularnością i ich posiadanie to swego rodzaju must have. Mimo to oferta w tych rozgrywkach jest bardzo ciekawa, co zasługuje na uznanie. Gracze mogą typować rzuty rożne, żółte karki, strzelców bramek, podwójną szansę, czy uwielbiane przez wielu graczy – handicapy.

Fortuna Zakłady Bukmacherskie to nie tylko piłka nożna, a wiele innych sportów. Swoją niszę znajdą również kibice koszykówki, hokeja na lodzie, tenisa ziemnego czy siatkówki. Są to cztery sporty, które regularnie walczą między sobą o kolejne miejsca na podium w ofercie bukmachera. Wraz z początkiem zimy, gracze zwracają uwagę na propozycje ze świata skoków narciarskich i musimy przyznać, że na tym polu Fortuna radzi sobie bardzo dobrze.

Podstawy, podstawami, ale co jeszcze? Fortuna posiada w swojej ofercie wiele innych możliwości. Jesteś fanem Florbalu? W takim przypadku propozycje tego bukmachera spełnią Twoje możliwości. W świecie rosnącej konkurencji na rynku pojawia się coraz więcej możliwości, na których zyskują gracze. Obecnie obstawianie band, florbalu czy lotek nie jest już dla nikogo zaskoczeniem. To po prostu kolejne elementy rozwoju legalnych bukmacherów.

Fortuna – opinie o promocjach

Znamy już możliwości oferty Fortuny, a jak prezentują się promocje, na które mogą liczyć nowi gracze, a także stali klienci?

Bonus od depozytu – już na start klienci Fortuny mogą liczyć na najbardziej popularną promocję na polskim rynku zakładów bukmacherskich, czyli bonus od depozytu. W tym przypadku nie jest to najwyższa propozycja w branży. Plusem tej oferty jest fakt, że otrzymujemy 100% od pierwszej wpłaty bez większych kombinacji, jedynym ograniczeniem jest maksymalna kwota, którą ustala bukmacher. Jak wyglądają warunki obrotu? Do wypłaty konieczny będzie czterokrotny obrót z kursem minimalnym 1.90 i trzema pozycjami na kuponie.

Zakład bez ryzyka – Fortuna poprawia swoje opinie na podstawie Cashbacku. W tym miejscu bukmacher posiada najmocniejszą pozycję na rynku. Zakład bez ryzyka w Fortunie cieszy się sporą popularnością i rekompensuje graczom niższą poprzeczkę w bonusie od depozytu. W przypadku wygranej klient zatrzymuje środki na swoim koncie, a jeśli przegra to pieniądze wracają. Sytuacja win-win, co tłumaczy nazwę – zakład bez ryzyka.

Darmowy zakład – znany i lubiany prezent, który otrzymasz w postaci punktów FKP. Gracze bardzo sobie cenią ten bonus, dlatego posiadanie go wpływa pozytywnie na zdanie o Fortunie.

Happy Hours – rosnąca konkurencja na polskim rynku zakładów bukmacherskich, dotyczy również podwyższenia wygranej. Operatorzy prześcigają się w proponowaniu nowych możliwości. Happy Hours w Fortunie pozwala na podwyższenie wygranej na kuponie o 14%. Bonus jest aktywny we wszystkich dni z Ligą Mistrzów w godzinach od 17-18:00. Bukmacher określił w warunkach promocji minimalną stawkę i co najmniej trzy zdarzenia.

Fortuna Klub Plus – klasyczna forma promocji lojalnościowej, w której gracze mogą zbierać punkty, a następnie wymieniać je na atrakcyjne nagrody, darmowe zakłady czy bonusy kursowe.

Mistrzostwa Typerów – to promocja lojalnościowa, która rozpoczęła się na początku 2018 roku i trwa do końca roku. Można w niej wygrać ciekawe nagrody, a do wzięcia udziału konieczna jest rejestracja w Fortuna Klub Plus. Rozgrywki były podzielone na 12 różnych etapów – jeden na poszczególny miesiąc.

Fortuna – opinie o wsparciu polskiego sportu

Obecnie coraz większa liczba legalnych bukmacherów kieruje swoje działania marketingowe w stronę sportu. Nie inaczej jest z Fortuną, która na tym polu radzi sobie bardzo dobrze. Czeski operator jest sponsorem Legii Warszawa, czyli najlepszej drużyny w Polsce w przeciągu ostatnich lat. Swoją działalność zaznacza również na polu I Ligi, gdzie Fortuna jest sponsorem tytularnym całych rozgrywek. Oprócz tego Fortuna wspiera również Polski Związek Narciarski, rozgrywki Playarena.pl, a także kilka mniejszych klubów. Fortuna opinie