Mega-Typy.com

Kategoria : OPINIE

Opinie o bukmacherach online – wielki zbiór informacji

Wszyscy szukają informacji o zakładach bukmacherskich, ale ciężko o miejsce, w którym znalazłyby się opinie o wszystkich bukmacherach w Polsce. Na szczęście trafiłeś właśnie do takiego zbioru!

Bukmacherzy opinie

Bukmacherów można klasyfikować pod wieloma względami, a opinie o ich „grywalności” zależą od bardzo wielu czynników. Przedstawimy tutaj ogólne kwestie, to znaczy czynniki, które decydują o opiniach zakładów bukmacherskich. Komentarze użytkowników na temat operatorów znajdujemy na forach, grupach na Facebooku, profilach czy kontach na Twitterze. W internecie znajdziemy masę opinii o bukmacherach, ale czy wszystkie z nich są prawdziwe? Oczywiście, że nie. Często sfrustrowani gracze próbują oczernić bukmachera, bo przegrali. Z drugiej strony, są także strony, którym przesadnie zależy na zakładaniu kont u danej firmy, bo mają z tego profit i przez to serwisy są nieobiektywne.

opinie

My tutaj zbierzemy opinie graczy, a zestawiamy je z własną oceną bukmacherów. Postaramy sięw jak najbardziej obiektywny i bezstronny sposób sklasyfikować zakłady bukmacherskie online. Oczywiście, nie będziemy zajmować się tutaj stacjonarną ofertą firm, bo z niej nie korzystamy i Wy pewnie też nie. Większość graczy stawia już na stronach internetowych czy w aplikacjach. Sami bukmacherzy też już bardziej zwracają uwagę na oferty online, jak i opinie o niej.

Opinie o bonusach na start

Bonusy na start są bardzo ważną pompą promocyjną dla bukmacherów. Promocje ściągają uwagę nowych graczy, a potencjalnych stałych klientów. Operatorzy w Polsce przyjmują różne taktyki w bonusach powitalnych, ale generalnie wszyscy trzymają się bonusu od depozytu, freebeta czy zakładu bez ryzyka. Na jakiej podstawie wystawiamy opinie o bonusach na start?

Bonus od depozytu – za wpłatę

Najbardziej podstawowa forma bonusu. Gracz wpłaca pierwszy depozyt, a bukmacher podwaja wpłaconą sumę. Kwoty są bardzo różne, sięgają wartości nawet najnowsze konsoli do gier, a niektóre oscylują wokół czynszu za mieszkanie. Od czego zależy opinia na temat bonusu? Na pewno właśnie od jego wysokości, gracze wolą te wyższe stawki. Na pewno też od warunków obrotowych, o co w nich chodzi?

Otóż, otrzymanego bonusu nie można sobie od razu wypłacić. Trzeba najpierw nim obrócić, ile razy? To już zależy od bukmachera. Z reguły od 3 do nawet 6. Ważne są też warunki obrotowe tj. jakie kupony wliczają nam się do obracania (kurs minimalny, ilość pozycji) czy jaki czas mamy na obrócenie kwotą bonusową i depozytem.

Wielokrotnie musimy też najpierw zagrać za depozyt, aby w ogóle utrzymać bonus. U większości bukmacherów dostaje się jednak 100% od razu i nie trzeba się męczyć. To także podlega opinii graczy w kwestii bonusów bukmacherskich

Freebet – darmowy zakład

W przypadku freebeta opinie graczy o bukmacherze są z reguły zawsze pozytywne. No, bo w tym wypadku użytkownik dostaje coś za darmo i to całkowicie. Jedyna czynność, jaką musi wykonać, to zarejestrowanie się u operatora i podanie swoich danych. Bukmacher przekazuje na konto gracza określoną sumę na obstawianie. Żeby wypłacić freebet też trzeba trochę nim obracać, ale z reguły niewiele, bo kwoty darmowych zakładów są o wiele niższe od bonusów od depozytu. To są nawet 10 razy mniejsze sumy, ale pamiętajmy – dostajemy ce całkowicie za darmo.

W przypadku freebetów, opinie dotyczą ich wysokości oraz sposobu otrzymania. Opinie o PZBuk mogą być trochę zakłamane, bo gracze nie do końca rozumieją idee ich bonusu. Więcej dowiecie się w naszej recenzji tego bukmachera, ale po krótce możemy powiedzieć, że to ten operator różnicuje freebet a darmowy zakład.

Darmowy zakład w jego przypadku to suma, za którą możemy puścić jeden kupon. Gdy wygrywamy, to nie dostaniemy tez stawki, czyli darmowego zakładu. Na nasze konto wraca tylko ewentualny profit. Brzmi gorzej, ale w rzeczywistości daje większe szanse na ogranie bukmachera, który w darmowym zakładzie udostępnia nam wyższą sumę na obstawianie.

Co to jest zakład bez ryzyka?

Z tego bonusu korzysta aktualnie tylko jeden bukmacher. Fortuna opinie na temat tej formy promocji na start są bardzo pozytywne, ale, na czym polega zakład bez ryzyka?

Bukmacher proponuje nam brak ryzyka porażki przy pierwszym wniesionym becie (z angielskiego, bet, czyli typ, obstawienie na konkretne zdarzenie. Betting – obstawianie). To znaczy, że jeśli nasz pierwszy zakład będzie nieskuteczny, to Fortuna zwróci nam kasę na konto gracza, a my będziemy mogli ją sobie wypłacić z powrotem na prywatny numer rachunku. Oczywiście zakład bez ryzyka jest limitowany kwotowo, nie możemy sobie obstawić za np. 10 000 PLN i liczyć na to, że Fortuna nam je odda. Bukmacher informuje o limicie w tej promocji, o czym przeczytacie nie tylko w opiniach, ale także na stronie operatora.

Jak oceniać zakład bez ryzyka? To fajna opcja, dająca bezpieczeństwo pierwszego zakładu. To coś jak darmowy zakład, tylko, że z wyższą kwotą i zachęca nas bardziej do wpłaty środków. Ogólnie, bukmacherzy powinni iść w tę sronę.

Oferta na zakłady sportowe

Nawet najlepszy bonus powitalny na start nie zrekompensuje graczowi słabej oferty na zakłady sportowe. Bukmacherzy często są zaniepokojeni ilością tzw. bonus hunterów w swojej bazie klientów.

Bonus hunter – „łowca bonusów”, czyli gracz, który zakłada konta u bukmacherów tylko w celu odebrania bonusu. Nie przynosi zysków operatorowi i nie jest mile widziany.

To jednak nie powinno ich dziwić, kiedy opinie o ofercie na zakłady bukmacherskie są kiepskie. Wtedy, bukmacher sam zwiększa prawdopodobieństwo pojawianie są bonus huntera, ponieważ nie zachęca do długoterminowego korzystania z oferty.

W opiniach o bukmachera bardzo ważne są więc szerokie oferty na zakłady. Bez tego ani rusz. Najwięcej graczy w Polsce obstawia piłkę nożną, więc to ta dyscyplina powinna być najbardziej dopieszczona. Czasami operatorzy szukają jednak niszy i zaczynają specjalizować się np. w esportach czy nawet konkretnych eventach, jak LV BET i FAME MMA.

Kursy bukmacherskie

Cóż, bardziej profesjonalni gracze, ale czasem nawet ci, niedzielni, zwracają uwagę na wysokość kursów bukmacherskich zdarzeń, które obstawiają. Po pierwsze, wszystkim polecamy taką praktykę, a najlepiej porównywanie przeliczników u operatorów, a następnie wybieranie tego, który ma najlepszą propozycję.

Posiadanie kont u różnych bukmacherów to swego rodzaju must have dla gracza, który chce spróbować zarobić na zakładach. Nie ma w tym momencie operatora w Polsce, ani na świecie, który na wszystkie zdarzenia sportowe miałby najwyższe przeliczniki. Zawsze trzeba porównywać i wybierać tę najlepszą.

Opinie o aplikacjach mobilnych

Jak już wcześniej wspomnieliśmy: mobilny świat wypiera nie tylko rzeczywistość, ale też komputery. Ciężko oczekiwać, a by bukmacher miał dobre opinie, mając słabą aplikację mobilną albo w ogóle jej nie miał, co niestety wciąż ma miejsce…

Co może rzutować na opinie o aplikacjach mobilnych? Najpierw, to ich posiadanie, następnie prędkość działania, przejrzystość wyglądu oraz możliwości, jakie daje użytkownikowi.

Na koniec: zakłady bukmacherskie mogą prowadzić do uzależnienia. Nigdy nie graj za pożyczone pieniądze, nie odgrywaj się, ani nie traktuj bukmacherki jak zawodu. Graj tylko u legalnych bukmacherów w Polsce, czyli takich, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.