Mega-Typy.com
  • Home
  • Typy piłka nożna

Kategoria : Typy piłka nożna

Piłka nożna bryluje nie tylko wśród zwykłych kibiców, ale także tych, którzy lubią obstawiać. Zapraszamy na artykuł, który wyjaśni kilka praktycznych porad i kwestii.

Typy piłka nożna

Piłka nożna jest naszym sportem narodowym, wszyscy się na niej znamy, nawet jeśli oglądamy ją tylko kiedy gra reprezentacja Polski. To w sumie nic złego. Ten sport po prostu budzi największe emocje, trzeba się do tego przyzwyczaić.

Jeśli chodzi jednak o typowanie, to z dużą dozą ostrożności trzeba brać propozycje i informacje, które znajdujemy na grupach i stronach typerskich. Jak wcześniej zostało napisane, większość ludzi myśli, że zna się na piłce, ale tak do końca nie jest. Ogromna ilość typów bukmacherskich na piłkę nożną nie wynika z tego, że jest ona najpopularniejsza, ale także dlatego, że każdy myśli, że może ją poprawnie typować. Nic bardziej mylnego.

Największa ilość zdarzeń piłkarskich często kusi typerów do obstawiania jej tak po prostu. Nie ma czego obstawiać, ale gra jakaś liga holenderska, no to pyk – niski kurs na Ajax – wchodzimy. Na tym to zdecydowanie na polega.

Jak typować piłkę nożną?

Kluczem jest zostanie specjalistą w konkretnej lidze, a nawet kilku drużynach. Nie sposób jest być na bieżąco z 5-7 ligami europejskimi, jeśli widzimy na czyimś kuponie 3-4 różne rozgrywki, to możemy się domyślić, że połowa z nich jest obstawiona po kursach, albo tak po prostu, po sprawdzeniu zwykłego H2H.

Typy piłkarskie – najpopularniejsze ligi

Według wiedzy, jaką posiadamy od bukmacherów to Polska Ekstraklasa jest najchętniej obstawianą ligą wśród polskich typerów. Pomimo, że często na nią przeklinamy, to jednak ona bryluje w zakładach. Dlaczego? To proste. Lokalność i namacalność rozgrywek bardzo wpływa na jej popularność. Perspektywa możliwości obstawiania drużyny z miasta, w którym mieszkamy jest zawsze bardzo atrakcyjna. Tym bardziej, kiedy możemy obstawić kupon, a następnie iść na jej mecz. A już w ogóle, jak będziemy typować live spotkanie, na którym będziemy siedzieć na trybunach!

typy piłkarskie

Reprezentacja Polski

Rekordy popularności biją jednak już wcześniej wspomniane mecze reprezentacji Polski. Gdy grają Lewandowski i koledzy obstawia prawie każdy, nawet niedzielny kibic wysyła kuponik. Tworzy się cała loża ekspertów. Tutaj występuje zagrożenie obstawiania emocjonalnego. Jak pokazują statystyki, w większości meczów stawiamy na Polskę. Dla przykładu: na MŚ 2018 w Rosji w meczu z Senegalem ponad 80% typerów stawiała na naszych, jak to się skończyło? Wszyscy wiemy. Następnie ta tendencja trochę spadła i było to jakieś 65%. Kiedy przegraliśmy z Kolumbią, znowu doszło do emocjonalnego typowania. Zawiedzeni gracze grali przeciwko Polsce w ostatnim starciu z Japonią, choć nie było to zbyt logiczne. Reprezentacja Polski odniosła wtedy jedyne zwycięstwo na mundialu u naszych wschodnich sąsiadów.

Liga Mistrzów

Trzecia w kolejności jest Liga Mistrzów. Niektórzy mówią, że to taki mundial, który trwa przez cały rok. Najlepsze drużyny klubowe z Europy biją się o czempionat. Champions League obfituje we wspaniałe starcia. Najpierw faza grupowa, następnie drabinka pucharowa. W tych rozgrywkach bryluje Real Madryt, który od sezonu 2015/16 wygrał wszystkie 3 finały. Passa Królewskich to ewenement, od czasów, kiedy Liga Mistrzów istnieje pod obecną nazwą i formułą nikomu nie udało się dokonać takiego wyczynu.

Następnie należy wspomnieć o angielskiej Premier League, która jest zaraz po wyżej wymienionych wydarzeniach. Nie mały wpływ miała na to emigracja Polaków na Wyspy Brytyjskie i zarażanie pozostałych angielskim futbolem. Jest to też liga chyba najbardziej wyrównana w Europie, przez co jesteśmy świadkami hitowych spotkań co weekend. Im więcej emocji, tym więcej zaangażowania kibiców i typerów.

Kolejne są ligi takie jak hiszpańska La Liga, włoska Serie A, niemiecka Bundesliga, czy francuska Ligue 1. La Liga jest chętnie obstawiana, ponieważ ma w swoich szeregach Real Madryt i FC Barcelonę. Oba kluby mają wielu fanów w Polsce, to przyciąga graczy.

Rodzaje zakładów na piłkę nożną

Typowanie piłki nożnej jest chyba najbardziej bogate w zdarzenia dodatkowe. Bukmacherzy potrafią wystawić nawet 250 rynków na pojedynczy mecz. To ogromna ilość, bo w praktyce oznacza 250 różnych zakładów na zaledwie jednym spotkaniu. Nie wszystkie możemy oczywiście łączyć, ale sam fakt wyboru robi wrażenie.

1×2 – pomimo ogromnej ilości rynków, to i tak większość graczy obstawia zwycięstwo gospodarzy lub gości albo remis. To na pewno spory błąd użytkowników, którzy nie zastanawiają się nad ciekawszymi typami. Wielokrotnie pośród setek rynków kryje się bardzo ciekawy zakład, pod który wystarczy sprawdzić odpowiednie statystyki.

Over/under – najpopularniejsza linia to oczywiście 2,5. Tutaj polecamy analizy bramkowe. Kursy na takie zdarzenia są bardzo często wyrównane, jakieś 1.75 do 1.80. Zdarzają się jednak ekstremalne sytuacje, gdy gra Atletico i Juventus, a więc dwie defensywne ekipy i wtedy przelicznik na -2,5 gola wynosi około 1.40.

Wskazówka: jeśli mamy do czynienia z meczem pucharowym, gdzie wystąpiła dogrywka, to do naszego kuponu liczą się tylko gole zdobyte w regulaminowym czasie gry, chyba że regulamin bukmachera stanowi inaczej, ale to raczej nie występuje. To samo tyczy się zakładów 1×2 czy handicapów.

Typowanie 1. połowy – to również chętnie wybierany rynek przez typerów. Dana drużyna może mieć fatalne statystyki w pierwszych 45 minutach meczów, a odrabiać straty w drugich. Bukmacher całościowo postawi ją jednak w roli faworyta spotkania, a my możemy złapać wysoki kurs na wygraną jej przeciwników do połowy. Tutaj można też obstawiać under i overy, czy liczby żółtych kartek albo rzutów rożnych.

Handicapy – wiadomo, w każdej dyscyplinie obstawia się handicapy, szczególnie w NBA, ale w piłce też. Choć typy piłkarskie z handicapami dotyczą z reguły spotkań z drużynami sporo różniącymi się od siebie klasą. Wtedy gracze decydują się na handicap (-1) w stronę faworyta i liczą na jego wysoką wygraną.

Oprócz wyżej wymienionych rynków możemy również obstawiać strzelców bramek, a nawet asystujących. Czyste konta, rzuty rożne, żółte kartki, ilość fauli, celnych strzałów i tak dalej. Do wyboru, do koloru. Każdy gracz znajdzie coś dla siebie, tylko gdzie szukać?

Gdzie obstawiać typy na piłkę nożną

Jedna sprawa to przemyśleć fajne typy po analizie, ale druga znaleźć bukmachera, który posiada interesujący nas rynek. Jeśli chodzi o piłkę nożną to od razu przychodzą nam na myśl PZBuk i ETOTO. Obie firmy bukmacherskie działają na tej samej platformie, przez co mają równie szerokie oferty.

Zarówno PZBuk, jak i ETOTO, oprócz standardowych zakładów na 1×2, handicapy, itd. mają, chyba jedyni, możliwość typowania celnych strzałów konkretnego zawodnika, jego liczby asyst, czy fauli. Tak szerokie rynki były dostępne u bukmacherów w czasie mundialu. Jednak podczas sezonu regularnego, to PZBuk i ETOTO się wyróżniają.

Obaj bukmacherzy mają ciekawe bonusy na start, lepszy z pewnością PZBuk, ale ETOTO też trzyma poziom. Ogólnie obie firmy oceniamy z grubsza pozytywnie, więc jeśli chcecie obstawić typy na piłkę nożną, to w pierwszej kolejności polecamy właśnie tych operatorów.

Dla bardziej zaawansowanych graczy, czyli takich, którzy znają się np. na handicapach azjatyckich, polecamy LV BET. Jako jedyny bukmacher w Polsce posiada te rynki. Nie będziemy tutaj tłumaczyć co to są popularne azjany, bo trochę by nam zeszło. Przeszukajcie internety, a znajdziecie.

zakłady piłkarskie

Oprócz wyżej wymienionych bukmacherów dają radę także Fortuna, STS, czy Totolotek. U nich znajdziecie proste rynki, jak 1×2, zwykłe handicapy itd. Oferta jest również dobra i jeśli nie szukacie jakichś specjalnych zakładów, to na pewno będziecie zadowoleni z tych operatorów.