Mega-Typy.com

Kategoria : Typy tenis

Najpopularniejszą dyscypliną w obstawianiu w Polsce jest piłka nożna, którą typuje większość graczy. Tak jak bezdyskusyjnie pierwszą lokatę w ilości zakładów trzyma futbol, tak od lat w naszym kraju drugie miejsce należy do rywalizacji na kortach, więc typy tenis to często wyszukiwana fraza przez użytkowników zakładów sportowych. Co i jak obstawiać? O tym w tekście.

Typy na tenis każdego dnia

Tenis ziemny to dyscyplina sportowa, która ma swoją popularność na całym świecie. W Polsce także, ale mimo to druga pozycja w najczęściej obstawianych zakładach w naszym kraju może dziwić. Nawet Wielkie Szlemy nie mają oglądalności na poziomie kilkuset tysięcy widzów. Chociaż sukcesy Jerzego Janowicza i Agnieszki Radwańskiej w przeszłości przyciągały przed telewizory nowych fanów. Jednak, ze tak nazwę, stały elektora fanów tenisa ziemnego w Polsce nie jest bardzo duży. Skąd więc typy tenis z taką popularnością?

Odpowiedź na to jest prosta. Spotkania na kortach odbywają się niemal zawsze. W sezonie od stycznia do listopada mamy typy na tenis od poniedziałku do niedzieli w każdej godzinie dnia. W związku z tym gracz zakładów sportowych zawsze ma coś do obstawiania w przypadku rywalizacji na kortach. Nawet poza sezonem można znaleźć kilka turniejów, więc nie ma przerwy dla graczy lubujących się w typach na tenis.

Najbardziej popularne są Wielkie Szlemy, czyli cztery turnieje, w których pula nagród oraz punktów jest największa. Mowa o Australian Open, Roland Garros, Wimbledonie oraz US Open. Podczas tych meczów typy na tenis są najpopularniejsze. Jednak w trakcie sezonu jest także wiele innych dużych turniejów, gdzie udział bierze czołówka zawodników i zawodniczek. Jednak tenis ziemny to często w pewnym momencie roku nawet dwucyfrowa liczba turniejów z całego świata. Co tydzień odbywa się po kilka turniejów rangi ITF czy challenger, gdzie uczestniczą sportowcy, którzy są zazwyczaj poza pierwszą setką rankingu.

Turnieje ITF jako typy na tenis

Gdy do dziesiątków turniejów każdego miesiąca dołożymy jeszcze fakt, że często rywalizacja odbywa się u mężczyzn jak i kobiet, często z podobnym zainteresowaniem, otrzymujemy bardzo dużą liczbę zdarzeń na typy. Tenis nie daje nudy użytkownikom zakładów sportowych i dlatego jest tak uwielbiany i ma drugą pozycję wśród najchętniej obstawianych sportów w naszym kraju.

Zdarzenia przy tenisowych typach

Już wiemy, że typy na tenis to dziesiątki turniejów każdego tygodnia w trakcie trwania sezonu. Daje to często setki meczów każdego dnia. Mało? Rozwój zakładów sportowych jest także widoczny w zakresie rozwoju oferty i możemy tutaj pisać nie tylko o ilości spotkań, ale także tak zwanych zdarzeń dodatkowych, czyli liczbie pozycji przy jednym spotkaniu. W tym wypadku zależy to od wielkości danego turnieju, ponieważ naturalnie więcej rozszerzeń znajdziemy przy zestawieniu dwóch czołowych zawodników niż przy starciu w pierwszej rundzie ITF turnieju niskiej rangi.

Podczas meczów Wielkiego Szlema gracz otrzymuje nawet kilkadziesiąt dodatkowych pozycji przy jednym meczu.  Jakie typy na tenis w obrębie jednego spotkania można znaleźć? Poza wybieraniem wygranego, popularne jest wskazywanie zwycięzcy z handicapem. Pomaga to w przypadku, kiedy mamy znacznego faworyta i szukamy większej wartości… lub wierzymy w niespodziankę, ale jednak chcemy zagrać trochę bezpieczniej. Handicap można grać zarówno względem wyniku setowego oraz gemowego. W następnej kolejności gracze upodobali sobie jako typy na tenis wskazywanie ilości gemów czy setów w danym meczu. Linia wystawiona na liczbę rozegranych partii jest oczywiście uzależniona od dysproporcji umiejętności tenisistów, ale najczęściej ta pozycja jest brana na kupony przy skrajnych przypadkach. Jednostronne starcie, czyli będzie mała ilość gemów lub bardzo wyrównane zestawienie oznaczające dużo piłek w pojedynku.

Typy tenis i pozycje na liczbę gemów

To nie koniec rozszerzeń, bo typy tenisowe przy jednym meczu to często przeszło pięćdziesiąt dodatkowych zdarzeń. Co ciekawego jeszcze znajdziemy w ofertach bukmacherów? Wystarczy wspomnieć dokładny wynik seta, za co otrzymujemy atrakcyjne kursy, ale dokładnie one odzwierciedlają poziom trudności wskazania takiego rezultatu. Poza tym przy ważniejszych turniejach można obstawiać także linie asów, podwójnych błędów, niewymuszonych błędów, piłek kończących lub który z zawodników czy zawodniczek będzie miał więcej takich zagrań. Jeszcze kilka lat temu użytkownicy zakładów sportowych nie mogli liczyć na takie typy na tenis, więc można założyć, ze przy dalszym rozwoju bukmacherki niedługo będą coraz to nowe i jeszcze bardziej wyszukane pozycje na spotkania na kortach.

Typy tenis na żywo?

Typowanie tenisa na żywo? Jak najbardziej i jest to także jeden z większych rynków w przypadku zakładów live. Między innymi z tego samego powodu jak przy pozycjach przedmeczowych. Skoro mecze na kortach odbywają się każdego dnia na całym świecie, to przy okazji sezonu w zakładce na żywo zawsze znajdziemy coś do typowania. Typy każdego dnia i to na żywo, taka jest charakterystyka tenisa w zakładach sportowych.

Czym różni się typowanie zakładów na żywo od przedmeczowych w tenisie? Sam gracz musi się wykazać trochę inną analiza. Niektórzy użytkownicy lubią obstawiać właśnie live przez śledzenie zdarzenia na korcie i wyciągania z nich wniosków. Często przy prowadzeniu jednego z zawodników po wygranym secie można znaleźć dobre kursy na tego drugiego. Jakie możliwości dają typy na tenis na żywo? Chociażby wskazywanie kto wygra następną piłkę czy gema. Obstawianie na żywo daje w zakładach sportowych daje jeszcze jedną opcję – śledzenia zdarzenia. Takie firmy jaka Fortuna, STS czy forBET mają nawet na swojej stronie transmisje telewizyjne z poszczególnych starć. Natomiast do każdego pojedynku znajdziemy co najmniej tracker, który jest zawsze lepszą formą relacji niż czysty wynik.

Zakłady na żywo - typy tenisowe

Jak analizować typy na tenis

Już wiemy, że typy na tenis to codzienna dawka możliwości obstawiania i to w bardzo dużej ilości. Biorąc pod uwagę sezon letni, dziesiątki turniejów rangi ITF oraz rozszerzenia do tych spotkań, zakłady na żywo to otrzymujemy nawet tysiące pozycji do wybierania z ziemnych kortów.

Jak wybierać typy? Tenis tak jak inne sporty daje możliwości obszernych analiz, ale oczywiście w przypadku tej dyscypliny znajdziemy kilka czynników typowo dla tego sportu, które trzeba wziąć pod uwagę. Jednak najpierw wspomnijmy o tych podstawowych danych. Zawsze na pierwszy rzut weźmiemy pod uwagę statystyki. Gdzie je znajdziemy? Chociażby na stronach samych bukmacherów. Poza tym w Internecie jest wiele stron dedykowanych analizie spotkań tenisowych. Także stricte pod typy.

Statystyki pod typy tenisowe

Wiadomo, że statystycznie spojrzymy na ostatnie rezultaty danego zawodnika oraz bezpośrednie pojedynki. Jednak to co na typy tenis wyróżnimy to między innymi nawierzchnia. Poszczególni tenisiści mają swój styl grania, który lepiej sprawdza się na szybszych lub wolniejszych kortach. Rafael Nadal jest znany jako król mączki, czyli najwolniejszej nawierzchni. Natomiast Roger Federer przez wiele lat dominował na trawie, ponieważ jego styl odpowiadał tym szybkim kortom. Każdy zawodnik ma swoją ulubioną nawierzchnię i warto śledzić tę informację w kontekście obstawiania. Jednak oczywiście same statystki nie będą najlepszą formą analiz pod typy. Tenis wymaga także śledzenia wydarzeń na korcie, zmęczenia danych zawodników/zawodniczek czy konfrontacji stylów dwóch rywali. W dzisiejszych czasach widzimy rozwój zakładów sportowych i Internetu, co pociąga za sobą rozbudowę wielu pobocznych gałęzi. Warto wspomnieć, że można znaleźć wiele portali, które oferują gotowe kupony z typami na tenis oraz analizami. Co pozostaje graczowi? Czytać te ekspertyzy i uznawać je jako dodatkową wiedzę dla danej pozycji w zakładach bukmacherskich.

W naszym kraju obstawiać można wyłącznie w podmiotach, które mają zezwolenie z Ministerstwa Finansów na prowadzenie zakładów w Internecie. Obecnie takie pozwolenie posiada czternaście firm bukmacherskich, ale warto zaznaczyć, ze nie jest to zamknięte grono i z pewnością się powiększy. Granie u zagranicznych zakładów sportowych grozi karą. Strony z nielegalnym hazardem są zablokowane a ich adresy znajdują się w Rejestrze Domen Zakazanych. Typowanie ma być wyłącznie dodatkiem do oglądania sportu i nigdy nie może być sposobem na zarobek czy odreagowanie emocji. Trzeba mieć świadomość uzależnienia od hazardu.